Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Hemen Arayın

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Self Leveling epoksi, dayanıklı, az bakım gerektiren bir döşeme yüzeyi oluşturmak için beton zeminler üzerine uygulanabilen bir epoksi zemin kaplaması türüdür. Özellikle, Self Leveling epoksi zemin kaplaması, pürüzsüz, eksiz bir yüzey oluşturmak için eski çatlak ve hasar görmüş beton zeminlere uygulanabilir. Bunun nedeni, uygulama sırasında epoksinin beton zeminlerdeki çatlakları veya talaşları doldurmak için yayılmasıdır.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Kendinden düzleşen epoksi zemin kaplaması ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları dahil olmak üzere bir dizi uygulamada kullanılabilir. Self Leveling epoksi zemin kaplamamızı aşağıdakiler dahil çok çeşitli endüstri ve binalar için tavsiye ediyoruz:

 • Üretim tesisleri
 • Depolar
 • Showroomlar
 • Ticari Garajlar
 • Ticari Mutfaklar
 • Hastaneler
 • Uçak Hangarları
 • Atletik Döşeme
 • Ofisler
 • Mağazalar
 • Konut Yapılar

Eski, kirli beton zeminlerinizi çekici ve kalıcı bir yüzeye dönüştürecek bir zemin çözümü arıyorsanız, Self Leveling epoksi zemin kaplama uygulama hizmetlerimiz sizin için seçimdir.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama Faydaları

Self Leveling Epoksi zemin kaplaması, kaplamanın yüksek düzeyde estetik çekiciliğin yanı sıra aşınma direnci ve dayanıklılığa sahip olması gereken durumlar için idealdir. Epoksi zemin kaplaması, onu ticari ve endüstriyel uygulamalardan konut uygulamalarına kadar her şey için ideal kılan bir dizi avantaj sunan, son derece dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı bir zemin kaplamasıdır. Aşağıdakiler, Self Leveling Epoksi zeminleri seçmenin temel faydalarından bazılarıdır:

  • Yüksek çizilme ve darbe direnci
  • Kimyasal ve ısı direnci
  • Islakken bile kaymaz
  • Parlak, çekici yüzey
  • Temizlemesi kolay, pürüzsüz, kusursuz yüzey
  • Çekici, parlak renk seçenekleri
  • Çok yönlü uygulama için değişken kalınlıklar

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Sanat Zemin Hizmetlerimiz

Self Leveling Epoksi Zemin Uygulama Görselleri

Self Leveling Epoksi Uygulama Adımları

Beton yüzeyindeki kir, yağ, toz ve gevşek tabakalar uzaklaştırılacak, mükemmel bir yapışma sağlamak bakımından vakum bağlantılı çelik bilyecik fırlatma ( Shot Blasting – Kapalı Devre Kumlama Sistemi ) yöntemi ile betonun çimentoca zengin parlak üst tabakası ( latience ) alınacak ve yüzey profillendirilecektir. Bu işlemden sonra sanayi tipi kapalı devre vakumlu sistem ile zeminde temizlik yapılacak.

Çukur, çatlak, kirik, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapilir. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanli tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esasli tamir harçlari ile de yapilabilir. Çatlaklarin derin olmasi ve zeminden su gelme tehlikesi var ise epoksi enjeksiyon yapilarak çatlak kesidinin doldurulmasi gereklidir. Çatlaklarin zaman içinde hareket ederek kaplamaya yansimasi olasiligi var ise, cam elyaf ile güçlendirerek tamirat yapilmasi konusu degerlendirilmelidir. Bazi durumlarda epoksi enjeksiyon ile nem ve su transferi engellenememektedir. Bu durumlarda çatlak kesidini ve altindaki bosluklari dolduracak reaktif poliüretan enjeksiyon uygulamasi yapilmalidir.  Bu durumda epoksi uygulama yapmadan önce uyulmasi gereken nem sartlarina ve bekleme sürelerine dikkat edilmelidir.

Epoksi astarının tercih edilme nedenleri arasında; uygulanan yüzeylerin sürtünme ve aşınmaya karşı mukavemetini
artırması, kullanıldığı yüzeye tutunma direncinin oldukça fazla olmasıdır. Astar katı olarak silis dolgulu saf epoksi mala ile çekilecektir. Malzeme yaşken üzerine 01-0,3 mm ve 0,2-0,5 mm silis kumu serpilecektir. (Reçine+KumSarfiyat: 1,300 kg/m2)

Bir gün önce yapılan uygulama kuruduktan sonra zemin raspalanacak ve serbest tanecikli kuvarslar zeminden uzaklaştırılacaktır. Ardından zemin hafif silim makinası ile silinecek ve sanayi tipi vakum makinası ile zemin vakumlanarak temizlenerek silis dolgulu saf epoksi sıyırma katmanı olarak uygulanacaktır. (Reçine+Kum Sarfiyat: 0,800 kg/m2)

Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte 12 saat sonra üzerine SELF LEVELLING EPOKSİ malzemesi taraklı mala veya seviye tarağı ile l.8 kg/m2 olacak miktarda uygulanarak işlem sonlandırılır. Uygulamaya geçilmeden önce ürünün karışım oranlarına dikkat edilerek düşük devirli bir karıştırıcı ile önce, A bileşeni (epoksi reçine) karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken, B bileşeni (epoksi sertleştirici) yavaş yavaş A bileşeni içerisine ilave edilir ve 3-4 dakika homojen olacak şekilde karıştırılarak ürün uygulamaya hazır hale getirilir.
Uygulama bittiğinde parlak, pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Son kat uygulaması yapılmış yüzey 48 saat içinde yaya trafiğine açılabilir. (Sarfiyat : 1,800 kg/m2)

Zemin bozukluğuna göre değişkenlik gösterse de Self Leveling Epoksi  13,00€/m²+Kdv başlayarak zemin sarfiyatına göre 18,00 €/m²+Kdv birim fiyatlar arasında değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişkenlik göstermektedir. Zemin keşfine göre  net fiyat verilmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Karışım Yoğunluğu (20˚C) 1.65 gr/cm3
Katı Madde İçeriği Volumetrik %100
Elektrik İletkenliği 10¹³ Ohm
Termal Genleşme 20-22.10-6
Eğilme Dayanımı 37 N/mm2
Basınç Dayanımı 72 N/mm2
Uygulanacak Zemin ve Ortam Sıcaklığı +10˚C +30˚C
Kullanım Süresi (20˚C) 20-30 dakika (25 kg için)
Yüzeysel Kuruma Süresi (20˚C) 6-8 saat
Tam Kuruma Süresi (20˚C) 16-24 saat
Tam Kürlenme Süresi 7 gün
UNEPOX SELFLEVELLING


DEPOLAMA
Açılmamıs orijinal kilitli ambalajlarında, serin ve kuru ortamlarda ve dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli
depolamalarda 2 palet üst üste konulabilir. Uzun süre depolamalarda özellikle sıcak ortamlarda depolanması halinde
A komponent ayda bir ters çevrilerek muhtemel ürün çökmelerinin önüne geçilmelidir.


RAF ÖMRÜ
Uygun depolama kosullarında 15-25°C sıcaklıklarda üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmıs ambalajlar 2 hafta
içinde çok iyi karıstırılmak sartıyla kullanılabilir.


RAL KARTELASI İÇİN TIKLAYINIZ..