Sık Sorulan Sorular

Hemen Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Birçok farklı Lüks Vinil Karo (LVT) döşeme türü vardır ve sonuç olarak üretildikleri malzemeler değişebilir, ancak genellikle tüm LVT tipik olarak bir aşınma tabakası, bir görüntü tabakası, bir çekirdek tabakası ve destek katmanı. Aşınma tabakası tipik olarak çizilmeye ve UV ışınlarına dayanıklı yüzey oluşturan poliüretanla işlenmiş plastik veya alüminyum oksitten yapılmıştır. Aşınma tabakasının altında, zeminin istenen görünümünün, taklit ettiği ürün gibi görünmesini ve hissetmesini sağlamak için tasarlanmış dokulu bir yüzeye (örn. Ahşap, taş) basıldığı görüntü ve doku tabakası bulunur. Görüntü katmanının altında, genellikle LVT ürününün sınıflandırılmasını belirleyecek olan çekirdek katman bulunur. Sert çekirdek ve Taş-poli kompozit (SPC) vinil ürünlerin sert, büyük dayanıklılığa sahip ancak ayak altında daha sert olabilen ve ayak altında daha yüksek ses çıkaran yoğun çekirdek. Ahşap poli kompozit (WPC) vinil zeminler ve esnek çekirdekli vinil zeminler, ayak altında daha rahat hissettiren ancak daha sert çekirdekli vinil zeminlerle aynı dayanıklılığa sahip olmayan daha yumuşak, daha yastıklı çekirdeklere sahiptir. Taşıyıcı tabaka, uygulamaya ve üzerine monte edildiği alt zemine bağlı olarak genellikle mantar, cam elyafı veya köpükten yapılacaktır.

Zeminin kalıcı güzelliği veya dayanıklılığı, birçok ev sahibi için en önemli önceliktir. Dayanıklılık sadece paranız için en iyi değeri almanızı sağlamakla kalmaz; aynı zamanda zeminlerinizin yıllar boyunca harika görüneceği anlamına gelir. Luxury Vinyl, üstün aşınma tabakası sayesinde yüksek dayanıklılığı ile bilinir. Aşınma tabakası zeminin orijinal görünümünü korur ve kolay bakım sağlar. Döşemeyi uygun aşınma katmanı ile seçmenin önemi evinizin ihtiyaçlarına bağlıdır – evcil hayvanlarınız var mı? Çocuklar? yoğun yaya trafiği?

Keten tohumu veya keten tohumu yağı, doğal pigmentler, kireçtaşı tozu, ahşap lifleri ve reçinelerden yapılmış ve daha sonra bir jüt desteğine bastırılmış, vinil zeminlere mükemmel bir alternatiftir. Plastik veya hassas gazları olan insanlar pvc veya kauçuk olmadığı ve akrilik içermediği için. Ayrıca, uçucu yapıştırıcıların veya temas çimentolarının kullanılmasını gerektirmez.

 • nem direnci, banyolar ve mutfaklar için mükemmel bir seçim yapar
 • çizilme ve leke direnci, yüksek dayanıklılık ve sorunsuz bakım sağlar
 • yumuşaklık ve sıcaklık, üzerinde yürümeyi bir zevk haline getiriyor
 • seramik zeminlere kıyasla olağanüstü akustik özellikler, 
 • olağanüstü temizlenebilirlik
 • dikkat çekici incelik, onu yenileme için tercih edilen zemin yapıyor
 • Sınıf 31, 32, 33, vb. Halı, vinil, laminat, parke, seramik fayans vb. Yer döşemeleri için kullanılan genel bir sınıflandırma sistemini ifade eder. Sınıflandırma sistemi kabaca her bir katın hangi tipte kullanılabileceğini tanımlar. Örneğin, 32. sınıf, bu sınıftaki katların ılımlı ticari kullanım için kullanılabileceğini , 33. sınıf ise ağır ticari kullanımı ifade eder . 

  Standart, döşeme ürününün, belirtilen oda tipinde kullanıldığında ve zeminin talimatlara göre monte edilmiş olması ve öngörülen şekilde kullanılması ve bakımının yapılması koşulu ile en az 10 yıl hizmet vereceğini belirtir. Laminat parkeler için geçerli standart EN 13329’dur. Vinil zeminler için, yapıştırılmış veya klikli montaj yönteminin kullanılmasına bağlı olarak farklı standartlar uygulanır:
  • EN 649 yapıştırılmış zeminler için geçerlidir. 
  • EN 16511, bir tıklama kurulum sistemi kullanan çok katmanlı modüler yüzer döşemeler için geçerlidir.

Bir vinil zemin döşerken yapılacak ilk şey, mevcut zemini iyice incelemek. Alt zemindeki herhangi bir çarpma veya düzensizlik, daha sonra işlemde sorunlara neden olacaktır. Bu nedenle, kapsamlı bir hazırlık için bolca zaman ayırmanızı öneririz.

Her şeyden önce, halı, keçe ve vinil gibi mevcut tüm yumuşak zemin kaplamalarını çıkarın. Fayans ve muşamba gibi sert zemin kaplamaları, çok fazla düzensizlik olmadıkça yerinde kalabilir. Ayrıca tüm laminatları çıkarmanızı öneririz. Ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Distribütörünüzü aramaktan çekinmeyin . Size profesyonel tavsiyelerde bulunabilecektir.

Ahşap zeminin var mı? Küf veya böcek istilası izleri olup olmadığını kontrol edin ve ahşabın nem içeriğinin% 10’u aşmadığından emin olun. Ahşap alt zemininizin altında bir tarama alanı varsa, profesyonel bir montajcıya başvurun. Size daha fazla bilgi verebilir.

Bir alt zemin için ideal nem içeriği, alt zemin çimento şap ise% 2.5 CM’den ve bir anhidrit alt zemin ise% 0.5 CM’den az olmalıdır. Eğer yerden ısıtma varsa, bu çimento şap için% 1.5 ve anhidrit alt zeminler için% 0.3 olmalıdır. Bir nem ölçer kullanın ve nem içeriğini takip edin.

Alt zemine dahil edilen yerden ısıtma, temas sıcaklığı 28 ° C’yi aşmadığı sürece herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Döşemeyi kurmadan 24 saat önce ve sonra yerden ısıtmayı kapatmayı unutmayın. Yüzer yerden ısıtma sisteminin üzerine vinil zemin döşenmesini önermiyoruz.

Alt zeminin tamamen düz olması kesinlikle önemlidir. Derinliği 1 mm’den fazla olan çimento derzleri düzleştirilmelidir. Aynısı, 1 m uzunluğunda 2 mm’yi aşan yükseklik farkları için de geçerlidir. Basit bir ahşap tahta kullanarak, yükseklikteki farkları kolayca tespit edebilirsiniz.

Küçük düzensizlikleri düzeltmek için bir tesviye bileşiği kullanın. Doğru altlığı kullanmak birçok sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Şimdi bir sonraki adıma hazırız. Alt zemin tamamen düz olduğunda, aynı zamanda mükemmel bir şekilde kuru ve temiz olduğundan emin olun. Tüm yağ, kimyasal kalıntı ve tutkal kalıntılarını temizleyin. Hiçbir yerde başıboş çivi olmadığından emin olun ve zemini süpürün ve vakumlayın. Eski süpürgelik tahtalarınızı çıkarmanızı öneririz. Yeni vinil zemin hazır olur olmaz yeni süpürgelikler kurabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse: başlamadan önce alt zeminin düz, pürüzsüz, temiz ve kuru olduğundan emin olun. İyi bir sonucun temeli budur.

Vinil zeminlerimizin temizlenmesi çok basittir, sadece nemli bir bez veya ıslak bir paspas kullanmanız gerekir. Zemin yüzeyindeki UV temizliği çok kolaylaştırır.

Vinil yer döşememiz ticari ve yerleşim alanlarında kullanılabilir. Ofis binası, okul, otel, hastane, havaalanı, tren istasyonu, kütüphane ve sağlık merkezi vb.Gibi ticari alanlar.

Polivinil klorür. PVC genellikle vinil olarak adlandırılır ve iki isim birbirinin yerine kullanılabilir. Vinil reçine, son ürünün gereksinimlerine bağlı olarak plastikleştiriciler, stabilizatörler, yağlayıcılar ve renklendiriciler gibi çok çeşitli diğer malzemelerle birleştirilebilir. Tüm vinil ürünler aynı malzeme kombinasyonunu kullanmaz.

Epoksiler, bir epoksi reçinesini  ‘ sertleştirici ‘ adı verilen başka bir kimyasalla çapraz bağlayarak veya epoksi reçinesini katalitik homo-polimerizasyon yoluyla kendi başına reaksiyona sokarak üretilir  . Sertleştirici olarak kullanılan en yaygın maddeler poliaminler, aminoamidler veya fenolik bileşiklerdir. Bir reçine ile sertleştirici arasındaki ve aynı zamanda ‘sertleştirme’ işlemi olarak bilinen reaksiyon, güçlü mekanik özelliklere, mükemmel kimyasal ve termal dirence ve dayanıklılığa sahip bir polimer oluşturur. Elde edilen  epoksi polimerine  daha yaygın olarak sadece epoksi veya biraz kafa karıştırıcı bir şekilde epoksi reçinesi denir. Bunları üretmek için kullanılan reaksiyon tipine bağlı olarak, sertleştirilmiş epoksi reçineleri değişken moleküler zincir uzunluklarına sahip olabilir. Reçinelerin moleküler ağırlığı, olası kullanımlarını belirler.

Epoksi reçineleri  , birden fazla epoksit grubu içeren bir ön polimer ve polimer sınıfıdır. Sertleştirme adı verilen kimyasal bir reaksiyonla  , epoksi reçineleri diğer kimyasallarla işlenerek  epoksi polimerleri  (daha yaygın olarak epoksi olarak bilinir) üretilir. Epoksi reçinelerinin büyük çoğunluğu endüstriyel olarak üretilen petrol türevleridir. Bugün, en yaygın olarak epiklorohidrin ve Bisfenol A ile üretilen yüzlerce reçine ve karışım mevcuttur.

Başlangıçta diş armatürleri için kullanılan epoksiler, 1930’larda İsviçre’de Dr. Pierre Castan ve ABD’de Dr. Sylvan Greenlee tarafından oluşturuldu. İlk epoksiler kehribar renkli katılardı, ancak kısa sürede yapıştırıcılar olarak yaygın bir şekilde kullanılabilir hale geldi. Günümüzde epoksi reçineleri olarak bilinen 50’den fazla farklı madde mevcuttur ve çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Epoksi zeminlerin sunduğu birçok fayda, onları çok yönlü hale getirir; bu nedenle, çok çeşitli yerlerde bulunabilirler. Çok yönlü özellikleri onları tasarımdaki en sıcak dekoratif trendlerden biri haline getirdi. Epoksi zemin döşenebileceği bazı yerler aşağıdadır:
 • Okullar
 • Kütüphaneler
 • kafeteryalar
 • Oteller
 • lobiler
 • Mağazalarımız
 • Endüstriyel Tesisler
 • evler
 • mutfak
 • Garajlar
 • Patios
 • evler
 • Perakende / Alışveriş Merkezleri
 • Spor salonları
 • Nükleer tesis
Epoksi döşemenin uzun ömürlülüğü üç önemli faktöre bağlıdır: epoksi ürününün kalitesi, betonun kurulumdan önce ne kadar iyi hazırlandığı ve ayar. Indianapolis’e profesyonelce döşenmiş epoksi zemin kaplamaları, garaj da dahil olmak üzere konut veya düşük talep edilen bir ortamda 20-25 yıl sürebilir, bazen yeni bir son kat uygulanır. Ticari veya endüstriyel bir ortamda, epoksi zemin kaplamaları, ayrılmadan, lekelenmeden veya parçalanmadan 8 ila 15 yıl arasında sürebilir.
Epoksi zemin kaplaması, kesintisiz, parlak yüzeyi sayesinde çok kaygan görünmekle birlikte, temiz ve kuru olduğunda bir basketbol sahası gibi kayma direncine sahiptir. Neme eğilimli alanlarda daha fazla kayma direnci ve güvenlik için epoksi döşemenize kaymaya dayanıklı katkı maddeleri ekleyebiliriz.
Epoksi zemin kaplama, en iyi şekilde görünmesini ve performans göstermesini sağlamak için minimum düzeyde bakım gerektirir. Zamanla zemine gömülebilen kumları temizlemek için zemin düzenli olarak süpürülmelidir. Gerekirse yüzeyi asidik olmayan bir temizleme ürünü ile silin, zira bu yüzeyi gevşetebilir. Sabun bazlı temizleyicilerden kaçının çünkü yüzeyde kaygan bir sabun birikimi bırakabilirler.

Sleep in Absolute Peace Wake up to Bright Sunshine

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.